« »

Plzeň v růžové.

Plzeň se na termínovém kalendáři Dnů ocitla letos poprvé. Premiéra se skvěle vydařila. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla zaplnit sál v plzeňském Parkhotelu. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár a hostující módní přehlídka udělaly z degustace skvělou párty.

 

P4150053

 

Tradiční soutěž růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ byla letos vypsána výhradně pro česká a moravská vína., což jí přineslo rekordní účast vinařů i vín. 82 vinařů a vinařských podniků přihlásilo celkem 216 soutěžních vzorků. Championem soutěže se stal se ziskem 91,33 bodů Merlot rosé 2015 výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Nově vytvořenou kategorii klaretů vyhrálo se ziskem 89 bodů Svatovavřinecké klaret 2015moravské zemské víno ze ZD NĚMČIČKY. Kategorii perlivých a šumivých vín vyhrála se ziskem 86,67 Frankovka rosé frizzante 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Kategorii sladkých vín ovládl s 90 body Cabernet Sauvignon rosé 2015 jakostní víno odrůdové z VINAŘSTVÍ KACHYŇA. Velmi prestižní cenu za nejlepší kolekci vín vyhrálo VINAŘSTVÍ VAJBAR.

Navíc v rámci velké vlny propagace perlivých a šumivých vín, pořadatelé přesunuli hodnocení těchto vín z největšího vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky na jarní termín a spolu s rosé víny tak mohli návštěvníci ochutnat více než čtyřicet skvělých domácích sektů a perlivých vín.

 

P4150068

 

V úvodu večera se všichni návštěvníci shromáždili pod pódiem a společně si zdegustovali vítězné víno soutěže – Merlot z dílny Bronislava Vajbara. Víno sklidilo zasloužený potlesk. Potlesk však v průběhu večera nesbírala pouze vína. Přítomné dámy zaujaly modely oděvního salónu missis 7, pány pak zcela jistě půvabné modelky.

 

P4150143

 

Ovšem o největší potlesk, zábavu a doslova show se postarali účastníci soutěže o nejrůžovější pár večera. Po zkušenostech z Prahy jsme se se soutěžícími dohodly, že originální pánské růžové doplňky budou počítány za 2 body. I díky tomu se do finálové čtyřky dostal alespoň jeden smíšený pár. Pražský rekord 21 kusů byl brzy překonán a na prvním místě se umístily dvě dvojice se shodným počtem 33 bodů. Každý z párů dostal 30 vteřin na pobavení publika, které mělo následně svým potleskem rozhodnout o vítězi. Na nečekané vystoupení smíšeného páru, kde pán proháněl růžové jo jo dámy z druhého páru nasadily kalibr nejtěžší a předvedly své růžové spodní prádlo. Úsilí obou párů nakonec vyhodnotilo publikum remízou a opět došlo k dělení cen. Páry si rozdělily 6 lahví skvělého sektu z Templářských sklepů, set skleniček Crystalexu a předplatné časopisu Beverage&Gastronomy. Ce se bude dít v Českých Budějovicích si netroufáme ani představit.

 

P4152738

 

Jak bývá dobrým zvykem na akcích KRÁL VÍN České republiky, i tentokrát se pomáhalo potřebným. Pro sdružení Mamma Help vyrobil Bronislav Vajbar, ve spolupráci s AMB Auto Praha, růžová Mamma vína. K loňskému Cabernet Moravia letos přibyla Frankovka 2015 rosé pozdní sběr, medailistka z JAROVÍN ROSÉ.  Návštěvníci si tak mohli vybrat, zda koupí za 150 Kč Cabernet Moravia či za 200 Kč novou Frankovku. Opět celá částka za víno putuje do Mamma Helpu. Plzeň obohatila účet Mamma Helpu o téměř 5 000 Kč.

 

P4150172

 

Dny v růžovém jsou na svém začátku. Přijeďte za námi do Českých Budějovic, Ostravy, Znojma či Hustopečí. A nezapomeňte si včas koupit vstupenky v předprodeji.

 

P4150039

E-SHOP S NABÍDKOU VŠECH VSTUPENEK

Pohodlný nákup vstupenek v našem e-shopu.Znojmo

Vinařský fond

Projekt s podporou Vinařského fondu.KRÁL VÍN České republiky

Agentura Osma

OBB

AMB Praha – váš dodavatel FORD

Cardion

FORD

STILLUS

Corc Janosa

Prima

STEINHAUSER

Crystalex

Haier

NC Eden

OLMA

Wine control

Harapes

kreativní agentura Graweb

Sahm gastro

Mělník

Clarion Congress hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Clarion Congress Hotel Prague

Park hotel

Vinotéka Děčín

Gastro&Hotel

Břeclavský Deník

Znojemský deník

DRBNA

Kudy z nudy

Sommelier Hotel a Restaurant

Vinař&Sadař

Moje lahve

I love Jizni Morava

Eska

Král sýrů

Aquila – nejlepší partner k vínu

Orrero

Coffee square

Veselý tryskání

Madeta – Tak chutná sýr

Moravia Lacto

Zámecké vinařství Bzenec

Svět tašek

Vinařství Volařík

ZD Němčičky

Vinařství Vajbar

Nové vinařství

Chateau Mělník

VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

Vinařství Jan Plaček

Sklep Maryša

RODINNÉ VINAŘSTVÍ JEDLIČKA BOŘETICE

Vinařství Ludwig

Na Kolářce

Národní vinařské centrum

Víno na dotek

Wine of czech republic

Vína z Moravy, vína z Čech

FacebookPřidejte se k nám na facebooku