« »

Růžové Budějovice.

Den v růžovém se v českobudějovickém hotelu Clarion koná tradičně. Letos přinesl rekordní návštěvu, skvělé menu šéfkuchaře Filipa Starého i rekord v soutěži o nejrůžovější pár.

 

P4220014

 

Tradiční soutěž růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ byla letos vypsána výhradně pro česká a moravská vína., což jí přineslo rekordní účast vinařů i vín. 82 vinařů a vinařských podniků přihlásilo celkem 216 soutěžních vzorků. Championem soutěže se stal se ziskem 91,33 bodů Merlot rosé 2015 výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Nově vytvořenou kategorii klaretů vyhrálo se ziskem 89 bodů Svatovavřinecké klaret 2015moravské zemské víno ze ZD NĚMČIČKY. Kategorii perlivých a šumivých vín vyhrála se ziskem 86,67 Frankovka rosé frizzante 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Kategorii sladkých vín ovládl s 90 body Cabernet Sauvignon rosé 2015 jakostní víno odrůdové z VINAŘSTVÍ KACHYŇA. Velmi prestižní cenu za nejlepší kolekci vín vyhrálo VINAŘSTVÍ VAJBAR.

Navíc v rámci velké vlny propagace perlivých a šumivých vín, pořadatelé přesunuli hodnocení těchto vín z největšího vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky na jarní termín a spolu s rosé víny tak mohli návštěvníci ochutnat více než čtyřicet skvělých domácích sektů a perlivých vín.

 

P4220008

 

Den v růžovém se tradičně konal v otevřeném prostoru restaurace Benada v přízemí hotelu. Připraveno tu bylo téměř 250 vzorků růžových vín, klaretů, perlivek a sektů. Prostoru ovšem dominoval velký gastro pult, za kterým kraloval Filip Starý s kuchařkou Jiřinkou. Postupně připravili, prezentovali a nadšenému auditoriu naservírovali neuvěřitelné menu sestávající z:

 

Tapenády olivové a tomatové
Variace domácího pečiva Canapés s domácím uzeným lososem
Sýrového suflé
Pečených paprik plněných čerstvým sýrem
Grilovaného filetu z modrohlava s kaparovou omáčkou a kaviárovou raviolou
Pečené jehněčí kotletky s hráškovým pyré
Hovězího Bourgignon
Rebarborového sorbetu s jahodami a granátovým jablkem
P4220113

Chybět nemohla ani společná degustace vítězného vína soutěže, kterým je Merlot z dílny Bronislava Vajbara. Víno sklidilo zasloužený potlesk. I tady se o největší potlesk a zábavu postarali účastníci soutěže o nejrůžovější pár večera. Na jednu stranu se i zde podařilo zlomit rekord minulého večera, vítězný pár dokázal získat neuvěřitelných 40 bodů. Člověk by nevěřil, co vše v barvě růžové si může obléct. Na druhou stranu je škoda, že se do soutěže přihlásily pouze tři páry!

 

P4220043

 

Jak bývá dobrým zvykem na akcích KRÁL VÍN České republiky, i tentokrát se pomáhalo potřebným. Pro sdružení Mamma Help vyrobil Bronislav Vajbar, ve spolupráci s AMB Auto Praha, růžová Mamma vína. K loňskému Cabernet Moravia letos přibyla Frankovka 2015 rosé pozdní sběr, medailistka z JAROVÍN ROSÉ.  Návštěvníci si tak mohli vybrat, zda koupí za 150 Kč Cabernet Moravia či za 200 Kč novou Frankovku. Opět celá částka za víno putuje do Mamma Helpu. Budějovice zaostaly i zde za minulými košty a na konto Mamma Helpu posílají necelé 2 000 Kč.

 

P4220093

 

Dny v růžovém jsou na svém začátku. Přijeďte za námi do Ostravy, Znojma či Hustopečí. A nezapomeňte si včas koupit vstupenky v předprodeji.

E-SHOP S NABÍDKOU VŠECH VSTUPENEK

Pohodlný nákup vstupenek v našem e-shopu.Znojmo

Vinařský fond

Projekt s podporou Vinařského fondu.KRÁL VÍN České republiky

Agentura Osma

OBB

AMB Praha – váš dodavatel FORD

Cardion

FORD

TRANSBETON

Galerie Teplice

Prima

STEINHAUSER

Crystalex

Haier

NC Eden

OLMA

Wine control

Harapes

kreativní agentura Graweb

Sahm gastro

Mělník

Clarion Congress hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Clarion Congress Hotel Prague

Park hotel

Vinotéka Děčín

Gastro&Hotel

Břeclavský Deník

Znojemský deník

DRBNA

Kudy z nudy

Sommelier Hotel a Restaurant

Vinař&Sadař

Moje lahve

I love Jizni Morava

Eska

Král sýrů

Aquila – nejlepší partner k vínu

Orrero

Coffee square

Veselý tryskání

Madeta – Tak chutná sýr

Moravia Lacto

Zámecké vinařství Bzenec

Svět tašek

Vinařství Volařík

ZD Němčičky

Vinařství Vajbar

Nové vinařství

Chateau Mělník

VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

Vinařství Jan Plaček

Sklep Maryša

RODINNÉ VINAŘSTVÍ JEDLIČKA BOŘETICE

Vinařství Ludwig

Mělnický vrkoč

Národní vinařské centrum

Wine of czech republic

Vína z Moravy, vína z Čech

FacebookPřidejte se k nám na facebooku