« »

Výsledky soutěže vín 2013

P4296338 – kopie

 

187 vzorků rosé vín z 10 zemí se sešlo na stolech mezinárodně složené degustační jury ve štukovém sále Znojemské besedy v pondělí 29. dubna. Komise zvolila Championem soutěže Merlot 2012 pozdní sběr rosé Jiřího Horta. Nejlepší kolekci předložilo Vinařství Volařík. Nejlépe hodnoceným sladkým vínem soutěže byl Cabernet Sauvignon 2011 ledové víno Martina Pomfyho ze Slovenska a nejlepší sektem Langmann Schilcher sekt brut z rakouského vinařství Weingut Langmann.

Do soutěže vstoupila vína z České republiky, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Chile, Francie, Itálie, Moldávie, Argentiny a Libanonu. V mezinárodně laděné porotě zasedli, vedle domácích hodnotitelů i hodnotitelé z Maďarska, Rakouska a Austrálie. Čtyři z hodnotitelů studují na Wein Akademie v Rustu. K hodnocení byl tradičně využit počítačový systém Národního vinařského centra ELWIS. Celkem se v komisi sešlo 18 odborníků, mezi nimiž byli paritně zastoupeni enologové, sommelieři, inspektoři SZPI i učitelé z vysokých škol vinařského zaměření. Řídícím hodnocení byl vinařský publicista a mezinárodní hodnotitel Branko Černý, na postech předsedů komisí zasedli vinař Jiří Hort, enolog Bc. Jaroslav Suský a Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D., vedoucí Ústavu posklizňové technologie Zahradnické fakulty MENDELU v Brně.

Od pátku do neděle pracoval štáb soutěže naplno. Bylo třeba svézt vína ze všech sběrných míst, rozbalit kartony a téměř 1 200 lahví očíslovat, přebalit do kartonů s nápisy hodnocení, Znojmo, Ostrava. Velkou pomocí bylo tradiční zapojení BS Vinařské potřeby do řetězu sběrných mís i studentů SOU a SOŠ Znojmo do přípravy akce. V pondělí se komise i studenti sešli v krásně vyzdobeném štukovém sálu a společnými silami vína ohodnotili. Práce tím však nekončila. Ještě v podvečerních hodinách zasedla speciální komise odborníků, která nejlepších 50 vín soutěže senzoricky popsala pro  časopis Wine&Life.  Vína pak putovala do foto studia, aby prezentace v časopisu byla co nejlepší.

Jarovín rosé 2013 – výsledky

E-SHOP S NABÍDKOU VŠECH VSTUPENEK

Pohodlný nákup vstupenek v našem e-shopu.Znojmo

Vinařský fond

Projekt s podporou Vinařského fondu.Vína z Moravy, vína z Čech

KRÁL VÍN České republiky

Agentura Osma

Moje lahve

I love Jizni Morava

OBB

AMB Praha – váš dodavatel FORD

Rádio Blaník

Rádio Orion

Gastro&Hotel

Nové vinařství

FORD

STILLUS

Corc Janosa

Prima

STEINHAUSER

DRBNA

Crystalex

Haier

NC Eden

OLMA

Wine control

Harapes

kreativní agentura Graweb

Sahm gastro

Mělník

Wine wellness hotel Centro

Clarion Congress hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Clarion Congress Hotel Prague

Park hotel

Vinotéka Děčín

Břeclavský Deník

Znojemský deník

Kudy z nudy

Sommelier Hotel a Restaurant

Vinař&Sadař

Eska

Král sýrů

Aquila – nejlepší partner k vínu

Orrero

Coffee square

Veselý tryskání

Madeta – Tak chutná sýr

Moravia Lacto

Zámecké vinařství Bzenec

Svět tašek

Vinařství Volařík

ZD Němčičky

Vinařství Vajbar

Chateau Mělník

Národní vinařské centrum

Víno na dotek

FacebookPřidejte se k nám na facebooku