« »

Zrůžovělá Praha.

 

Premiérový Den v růžovém se nebývale vydařil. Rekordní množství růžových vzorků i čtyřicítka hostujících sektů pomohla vyprodat sál v Clarion Congress Hotel Prague. Vyhlášená soutěž o nejrůžovější pár udělala z degustace opravdovou růžovou párty.

 

P4090006

 

Tradiční soutěž růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ byla letos vypsána výhradně pro česká a moravská vína., což jí přineslo rekordní účast vinařů i vín. 82 vinařů a vinařských podniků přihlásilo celkem 216 soutěžních vzorků. Championem soutěže se stal se ziskem 91,33 bodů Merlot rosé              2015 výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Nově vytvořenou kategorii klaretů vyhrálo se ziskem 89 bodů Svatovavřinecké klaret 2015moravské zemské víno ze ZD NĚMČIČKY. Kategorii perlivých a šumivých vín vyhrála se ziskem 86,67 Frankovka rosé frizzante 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Kategorii sladkých vín ovládl s 90 body Cabernet Sauvignon rosé 2015 jakostní víno odrůdové z VINAŘSTVÍ KACHYŇA. Velmi prestižní cenu za nejlepší kolekci vín vyhrálo VINAŘSTVÍ VAJBAR.

 

Navíc v rámci velké vlny propagace perlivých a šumivých vín, pořadatelé přesunuli hodnocení těchto vín z největšího vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky na jarní termín a spolu s rosé víny tak mohli návštěvníci ochutnat více než čtyřicet skvělých domácích sektů a perlivých vín.

 

Zahájení večera bylo velmi stylové. Svého šampiona totiž přijel představit a osobně nalít hostům do skleniček osobně Bronislav Vajbar. Poté už se rozjelo gastronomicko-vinné šílenství sous chefa Pavla Zítka. Spolu se svým týmem připravil skvělé šestichodové menu spárované k jednotlivým typům vín.

 

1. Carpaccio z červené řepy s pistáciovými oříšky

P4090032

 

2. Pošírovaný losos s koprovou omáčkou

P4090057

 

3. Paella s kuřecím masem a mušlemi

P4090098

 

4. Pečený krocan v bylinkovém mantlu s velikonoční nádivkou

P4090111

 

5. Vepřová krkovice s kouřovou solí pečená na dlouhou dobu a nízkou teplotu, strapačky, špenát a vídeňská cibulka

P4090150

 

6. Hovězí krk špikovaný na víně, bramborové knedlíky

P4090169

 

Úderem deváté hodiny večerní přišla dlouho očekávaná soutěž o nejrůžovější pár večera. Při ní se sčítaly jednotlivé části oblečení a oděvních doplňků, které měl pár na sobě. Tři finálové páry došly shodně k neuvěřitelnému počtu 21 kusů a všechny, včetně spodního prádla, musely na místě předvést. O hlavní výhru obsahující voucher na pobyt v hotelu, sadu skleniček s dekantační karafou a kolekci sektů se tak spravedlivě podělily. Je to velká výzva směrem do Plzně – bude ještě růžovější?

 

P4092698

 

Jak bývá dobrým zvykem na akcích KRÁL VÍN České republiky, i tentokrát se pomáhalo potřebným. Pro sdružení Mamma Help vyrobil Bronislav Vajbar, ve spolupráci s AMB Auto Praha, růžová Mamma vína. Ta si návštěvníci mohou koupit za 200 Kč a celá tato částka putuje do Mamma Helpu. Z Prahy se účet Mamma Helpu obohatil o 3 000 Kč.

 

P4092706

 

Dny v růžovém jsou na svém začátku. Přijeďte za námi do Plzně, Českých Budějovic, Ostravy, Znojma či Hustopečí. A nezapomeňte si včas koupit vstupenky v předprodeji.

E-SHOP S NABÍDKOU VŠECH VSTUPENEK

Pohodlný nákup vstupenek v našem e-shopu.Znojmo

Vinařský fond

Projekt s podporou Vinařského fondu.KRÁL VÍN České republiky

Agentura Osma

OBB

AMB Praha – váš dodavatel FORD

Cardion

FORD

STILLUS

Corc Janosa

Prima

STEINHAUSER

Crystalex

Haier

NC Eden

OLMA

Wine control

Harapes

kreativní agentura Graweb

Sahm gastro

Mělník

Clarion Congress hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Clarion Congress Hotel Prague

Park hotel

Vinotéka Děčín

Gastro&Hotel

Břeclavský Deník

Znojemský deník

DRBNA

Kudy z nudy

Sommelier Hotel a Restaurant

Vinař&Sadař

Moje lahve

I love Jizni Morava

Eska

Král sýrů

Aquila – nejlepší partner k vínu

Orrero

Coffee square

Veselý tryskání

Madeta – Tak chutná sýr

Moravia Lacto

Zámecké vinařství Bzenec

Svět tašek

Vinařství Volařík

ZD Němčičky

Vinařství Vajbar

Nové vinařství

Chateau Mělník

VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV

Vinařství Jan Plaček

Sklep Maryša

RODINNÉ VINAŘSTVÍ JEDLIČKA BOŘETICE

Vinařství Ludwig

Na Kolářce

Národní vinařské centrum

Víno na dotek

Wine of czech republic

Vína z Moravy, vína z Čech

FacebookPřidejte se k nám na facebooku